W celu podtrzymania efektów uzyskanych w wyniku standardowego leczenia klinicznego chorób nowotworowych można zdecydować się na zastosowanie działań wspomagających. Terapie w onkologii polegają przede wszystkim na pobudzeniu uśpionego układu odpornościowego. Immunoterapia umożliwia naturalnym mechanizmom podjęcie walki z chorobą. Zabiegi mogą polegać na podawaniu pacjentom leków onkologicznych poprzez wlewy dożylne lub kroplówek witaminowych. Specyficznym rodzajem kuracji wspierającej jest hipertermia, która również wykorzystuje procesy immunologiczne. Tym razem obronność organizmu zostaje pobudzona poprzez sztuczne podniesienie temperatury ciała.
W naszym Centrum Onkologicznym pacjenci otrzymują m.in. kroplówki witaminowe. Wlewy dożylne z witaminy C dostarczają do organizmu maksymalnie wysoką dawkę naturalnego antyoksydanta. Niedobór tej substancji odżywczej doprowadza do osłabienia organizmu i powoduje problemy kostne. W przypadku osób zmagających się z nowotworami zastosowanie wlewów dożylnych może pomóc w walce ze stresem oksydacyjnym.
Profilaktycznie, oprócz kroplówek, można zdecydować się również na detoks medyczny, którego celem jest usunięcie z organizmu wszelkich toksyn. Niebezpieczne substancje mogą przyczynić się do rozwoju wielu schorzeń. Detoks medyczny wspomaga również osłabiony chorobą nowotworową organizm, który samodzielnie nie jest w stanie zwalczać toksyn.
W Centrum w Krakowie stosujemy nie tylko immunoterapię czy detoks medyczny, ale również m.in. hipertermię, kurację tlenem lub ozonem oraz chelatację.