Leczenie chorób nowotworowych to trudny i skomplikowany proces. Szybko postawiona diagnoza daje większe szanse na powrót do zdrowia. Profilaktyka w onkologii niejednokrotnie pozwala na wykrycie choroby we wczesnym stadium i ułatwia jej zwalczanie.

W celach profilaktycznych można zastosować detoks organizmu. Gromadzenie się toksycznych substancji niejednokrotnie doprowadza do powstawania różnego rodzaju schorzeń, wśród nich są również choroby nowotworowe. Odkwaszanie i oczyszczenie organizmu powinno być przeprowadzane regularnie – także w celu ogólnej poprawy jakości życia.

Sprawne funkcjonowanie poszczególnych układów zależne jest również od dostępu do witamin i składników odżywczych. W celu wzmocnienia poszczególnych partii można zastosować suplementację i odpowiednią dietę bogatą w niezbędne składniki odżywcze. Dożylne wprowadzenie substancji pozwala na osiągnięcie ich optymalnego stężenia.

Sposobem na szybkie wykrycie choroby jest także okresowe badanie krwi. Analiza próbki pacjenta jest jedną ze wskazówek odnośnie schorzeń, które są już w fazie rozwoju lub dopiero w przyszłości staną się zagrożeniem. Szybka diagnostyka i pobieranie krwi to absolutne podstawy działań podejmowanych przez onkologów.