Leczenie raka to proces, który w wielu przypadkach wymaga użycia nie tylko metod klasycznych, takich jak chemioterapia lub radioterapia, lecz również terapii wspomagających leczenie onkologiczne. Terapie wspomagające obejmują przede wszystkim  psychoonkologię, dietetykę, naturoterapię, leczenie przewlekłego bólu czy rehabilitację  . Oferujemy leczenie integracyjne. Każdemu pacjentowi zapewniamy indywidualny program terapii, a naszą ofertę kierujemy zarówno do pacjentów w trakcie chemioterapii lub radioterapii, jak i do tych, którzy zostali zdyskwalifikowani z dalszego konwencjonalnego leczenia onkologicznego.

Liczne badania przeprowadzane przez lekarzy na całym świecie potwierdzają, że leczenie integracyjne, czyli połączenie metod konwencjonalnych jak chemio czy radioterapii z naturalnymi metodami leczenia raka, jest niezwykle efektywne jeżeli chodzi o leczenie raka piersi, raka jelita grubego,raka prostaty,raka jajników, raka pęcherza moczowego, raka przełyku, raka wątroby, raka trzustki, raka szyjki macicy, raka płuca jak i wielu innych nowotworów litych.

Celem integracyjnego leczenia jest przede wszystkim wzrost efektów terapeutycznych kuracji tradycyjnych, a także ich podtrzymanie i przedłużenie. Kolejnym ważnym aspektem stosowania zintegrowanego leczenia jest minimalizacja efektów ubocznych wywołanych przez konwencjonalne leczenie oraz polepszenie jakości życia chorego.

Wybór odpowiedniej terapii zależny jest od schorzenia, jego zaawansowania, stanu zdrowia pacjenta oraz innych występujących schorzeń Stan biologiczny pacjenta stale ulega zmianie, dlatego też w trakcie leczenia metody mogą być odpowiednio dostosowywane.

Terapie przeznaczone są zarówno dla osób z niedawnym rozpoznaniem nowotworów, jak i dla pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego Metody te dedykowane są również pacjentom szukającym dalszej profilaktyki po zakończonym leczeniu.

Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty odnoszone są dzięki zastosowaniu integracyjnej kuracji, czyli składającej się z metody klinicznej oraz terapii wspomagającej. Mimo tego, że naturalne metody leczenia raka okazują się skuteczne, w żadnym wypadku nie należy samodzielnie rezygnować z klasycznych metod.