Leczenie raka to proces, który w wielu przypadkach wymaga użycia nie tylko metod klasycznych, takich jak chemioterapia lub radioterapia, lecz również nowo przyjętych terapii wspomagających leczenie onkologiczne. Terapie wspomagające obejmują przede wszystkim naturalne metody leczenia raka. Oferujemy leczenie integracyjne, umożliwiając Pacjentom korzystanie z metod stosowanych przez kliniki onkologiczne na całym świecie. Każdemu pacjentowi zapewniamy indywidualny program terapii, a naszą ofertę kierujemy zarówno do pacjentów w trakcie chemioterapii lub radioterapii, jak i do tych, którzy zostali zdyskwalifikowani z dalszego konwencjonalnego leczenia onkologicznego.

Integracyjne leczenie raka – Kraków

Liczne badania przeprowadzane przez lekarzy na całym świecie potwierdzają, że leczenie integracyjne, czyli połączenie metod konwencjonalnych z terapiami wykorzystującymi naturalne metody leczenia raka, jest niezwykle efektywne jeżeli chodzi o leczenie raka piersi, raka jelita grubego, jak i wielu nowotworów, takich jak:

rak piersi,

⇒ rak płuca drobnokomórkowy,

⇒ rak płuca niedrobnokomórkowy,

⇒ międzybłoniak,

⇒ rak pęcherza moczowego,

⇒ rak prostaty,

⇒ rak nerki,

⇒ rak jajników,

⇒ rak macicy,

⇒ rak szyjki macicy,

⇒ rak trzustki,

⇒ rak wątroby,

⇒ rak żołądka,

⇒ rak przełyku,

⇒ rak jelita grubego,

⇒ szpiczak mnogi,

⇒ czerniak złośliwy,

⇒ glejak wielopostaciowy,

⇒ wyściółczak.

Celem integracyjnego leczenia jest przede wszystkim wzrost efektów terapeutycznych kuracji tradycyjnych, a także ich podtrzymanie i przedłużenie. Kolejnym ważnym aspektem stosowania zintegrowanego leczenia jest minimalizacja efektów ubocznych wywołanych przez konwencjonalne leczenie oraz polepszenie jakości życia chorego.

Terapie wspomagające leczenie raka

Stosujemy terapie lecznicze, które w znacznym stopniu wspomagają leczenie raka piersi, trzustki, żołądka i wielu, wielu innych. Kraków jest miastem, w którym działa nasze Centrum Hipertermii, Medycyny Komplementarnej i Promocji Zdrowia Onkointegra, lecz nasze usługi medyczne kierujemy do osób z całej Polski wymagających pomocy onkologicznej. Oferujemy terapie często wykorzystywane jako leczenie wspomagające przy chemioterapii lub radioterapii, takie jak:

immunoterapia,

terapia witaminą C,

⇒ terapia kurkuminą,

⇒ terapia witaminami z grupy B,

⇒ wlewy dożylne,

hipertermia,

Wybór odpowiedniej terapii zależny jest od schorzenia, jego zaawansowania, stanu zdrowia pacjenta oraz innych występujących chorób. Stan biologiczny pacjenta stale ulega zmianie, dlatego też w trakcie leczenia metody mogą być odpowiednio dostosowywane.

Terapie przeznaczone są zarówno dla osób z niedawnym rozpoznaniem nowotworów, jak i dla pacjentów poddających się konwencjonalnemu leczeniu. Metody te dedykowane są również pacjentom szukającym dalszej profilaktyki po zakończonym leczeniu.

Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty odnoszone są dzięki zastosowaniu integracyjnej kuracji, czyli składającej się z metody klinicznej oraz terapii wspomagającej. Mimo tego, że naturalne metody leczenia raka okazują się skuteczne, w żadnym wypadku nie należy samodzielnie rezygnować z klasycznych metod.