Artesunat to substancja wchodząca w reakcję chemiczną z molekułami żelaza znajdującymi się w lizosomach- strukturach komórek. Artesunat powoduje zjawisko apoptozy (programowanej śmierci komórek) w komórkach nowotworowych. Wysoce reaktywne wolne rodniki, które powstają na skutek działania tej substancji niszczą struktury komórek rakowych odpowiedzialne za produkcję energii niezbędnej do życia- mitochondria.

Ze względu na szybki wzrost, lizosomy komórek rakowych mają znacznie wyższą zawartość żelaza, niż ma to miejsce w przypadku zdrowych komórek. Z tego powodu zdrowe komórki nie zostają dotknięte działaniem Artesunate, podczas gdy komórki rakowe umierają.

Artesunat doskonale uzupełnia konwencjonalne metody leczenia onkologicznego, nie tylko dlatego, że atakuje i niszczy komórki rakowe, ale również zapobiega powstawaniu nowych naczyń krwionośnych w obrębie nowotworu. Źle ukrwione komórki rakowe stają się bardziej wrażliwe na chemio i radioterapię.

 

 

 

O tym, które terapie będą zastosowane decydują lekarz po zapoznaniu się z historią medyczną pacjenta. Program leczenia jest układany na podstawie indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

 

 

 

 


Nasze doświadczenie oraz badania naukowe potwierdzają, że metody leczenia, które stosujemy wykazują wysoką skuteczność w atakowaniu oraz niszczeniu komórek nowotworowych.