Zasada 1. Zazwyczaj cena żywności jest odwrotnie proporcjonalna do jej jakości. Innymi słowy- najlepsze produkty, które możemy znaleźć w sklepach, są często najtańsze, a słabsze jakościowo kosztują czasem 50 % więcej. Brązowy ryż, fasola, warzywa z ogrodu, owoce z własnych drzew i krzaków…wszystko to jest o wiele lepsze od drogich gotowych dań.

Zasada 2. Większość chorób wynika z nieprawidłowego żywienia. Zasada ta dotyczy również chorób wirusowych i bakteryjnych.

Zasada 3. „Leczenie” chorego organizmu lekami to jak czyszczenie zanieczyszczonego jeziora trucizną. Maskowanie przyczyn trapiących nas dolegliwości to bardzo krótkotrwałe działanie.

Zasada 4. Podstawą przywracania zdrowia jest dobre odżywianie, a nie leczenie farmakologiczne. Nasze komórki składają się z tego, co jemy i co pijemy. Żadna z nich nie składa się z leków.

Zasada 5. Terapia żywieniowa zwiększa naszą odporność na choroby. Terapia oparta na lekach zwykle ją obniża.

Zasada 6. W przypadku terapii witaminami tempo powrotu do zdrowia jest proporcjonalne do wysokości zastosowanej dawki. Podobnie jak samolot, potrzebujący do startu odpowiedniej ilości paliwa, ludzkie ciało potrzebuje określonej ilości składników odżywczych, aby zwalczyć chorobę.

Zasada 7. Terapia żywieniowa jest niedroga, skuteczna i co najważniejsze bezpieczna. Wskutek przyjmowania witamin nie umiera ani jedna osoba rocznie.

Zasada 8. Podawana w ilościach nieprzekraczających indywidualnego poziomu nasycenia witamina C może zastąpić antybiotyki, środki przeciwgorączkowe, leki przeciwwirusowe.

Zasada 9. Powodem, dla którego jedna substancja może zwalczać tak wiele różnych chorób, jest fakt, że niedobór zaledwie jednej substancji może je wywoływać.

Zasada 10. Witaminy mogą działać jak leki, jednak leki nigdy nie działają jak witaminy.

Zasada 11. W przypadku witaminoterapii- niezależnie od wielkości dawki, odpowiednio podzielone dozy są skuteczniejsze. Zasada ta szczególnie dotyczy witamin B oraz C.

Zasada 12. Wartościowa wiedza na temat zdrowia nie przeterminuje się ani za dziesięć, ani za sto lat. „Nowy” nie oznacza zawsze lepszy, a „stare” badania są często bardziej wiarygodne. To co prawdziwe i skuteczne, nigdy nie staje się nieaktualne. Dieta wegetariańska, stosowanie suplementów diety oraz inne niefarmaceutyczne metody przetrwały próbę czasu, podobnie jak teoria Eisteina czy Karta Praw Człowieka.

Zasady Naturalnej Terapii